Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Obezite Ameliyatı Olan Ünlüler

Obezite Ameliyatı Olan Ünlüler

Fast food tüketiminin artması, hareketsiz yaşam, şehirciliğin getirdiği hızlı ve hazır gıdaya olan eğilimin artmasıyla Dünya’da olduğu gibi Türkiye’de de obezite prevelansında ciddi bir artış görülmektedir. Her yetişkin 3 bireyden 1’inin; her yetişkin 2 kadından 1’inin obez olduğu ülkemizde obezite ameliyatlarına rağbetin artmasına her zamanki gibi yazılı ve görsel medya camiasında tanınan ünlüler cesaretleriyle öncü olmuşlardır.

Yıllar önce Işın Karaca’nın tüp mide ameliyatı ile öncülük ettiği ünlüler kervanına kısa sürede Seren Serengil, Fatih Ürek, İskender Paydaş, Şule Zeybek, ünlülerin menajeri Özgür Aras, Emel Müftüoğlu, Eda Güzelcik, Çiçek Dilligil, Linet Menasi, Tiyatrocu Ethel Mulinas, Blogger Ece Kumkale, Dodo, Taylan Acar ve Erdinç Acar kardeşler, Deniz Seki, en son olarak Ümit Erdim de katılan hastalardan olmuştur. Bu hastalarımızdan bazıları ameliyat öncesi tansiyon, şeker ilaçları, uyku apnesi için cihaz kullanırken, ameliyat sonrası rahatladıkları hayat kalitelerinin arttığı yapılan rutin kontrollerde bir kez daha görülmüştür.

Seren Serengil ve Deniz Seki’nin ameliyat kararları kamuoyunda tartışma yaratsa da VKİ ve metabolik sendrom ön tanılarının uygunlukları Bariatric Center of Excellent belgeli merkezimizde ameliyat öncesi kurulumuzca onaylanıp, riskler açısından değerlendirilip bilgilendirilerek ameliyat edilmişlerdir.