Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Obezite Ameliyatları (Tüp mide) ve COVID-19

Şu anda dünyada ciddi bir COVID-19 virüs pandemisi var. Virüs dünyada birçok kıtaya sıçradı. Ülkeler virüsün yayılımını engellemek için testler yapıyor, seyahati kısıtlıyor, insanları karantinaya alıyor, geniş katılımlı toplantıları iptal ediyor. Çevremizdeki sinemalar, tiyatrolar, restoranlar, kafeler kapanıyor. Durumun ne zaman normale döneceğini bilmiyoruz. Bu durum aynı zamanda insanların sağlık turizmi için de bir tehdit. İnsanların evinden çıkmaması da virüsün yayılımını önlemede önemli.

Cerrahların da bu COVID-19 için kendilerini hazırlamaları gerekiyor. Enfeksiyonun yayılımı kontrol altına alınıncaya kadar uluslararası acil bir durum olarak kabul edilmektedir. Hastalığın bundan sonra nasıl ilerleyeceğini net olarak bilemiyoruz. Herkesin kafasında bu virüsün yayılımı ile ilgili birçok sorular mevcut.

Biz acil olmayan obezite ameliyatını (tüp mide) ve İnter Bariatrics muayeneleri iptal etme veya erteleme kararı aldık. Eğer kliniğimizde randevunuz varsa, sizi arayıp online bir randevu ayarlayacağız. Bu zor zamanlarda gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz. Acil ameliyat ve randevular devam edecektir ve bu hastaların tedavileri yapılacaktır.