Telefon: +90 532 068 61 80 Eposta: obezitecerrahi@gmail.com

Obezite Cerrahisi


Obezite cerrahisi için gerekli olan obezite tanısı için ilk adım kişinin vücut kitle indeksi hesaplama yaptırması olmaktadır. Vücuttaki yağ oranı olması gerekenin çok üzerinde olması durumunda cerrahi uygulamalarından birinin uygulanması gerekmektedir.

Vücutta olması gerekenden fazla yağ olmasının nedeni alınan gıda miktarının ihtiyaç duyulan gıda miktarından fazla olması durumunda gerçekleşmektedir. İhtiyaçtan fazla gıda alınması sindirim sisteminin ilk kısmı olan midede genişlemeye hacminin artmasına sindirim sisteminde deformasyonlar meydana gelmesine sebebiyet vermektedir. Böylelikle düzenli olarak ihtiyaçtan fazla gıda alınması yani İhtiyaç duyulan enerji miktarından fazla enerjinin alınması gerçekleşmektedir. Harcanamayan enerji vücutta yağ olarak depolanmaktadır.

Obezite Cerrahisi Fiyatları

Cerrahi Fiyatları konuşunda araştırma yapacak olanlar görecektir ki hastaneden hastaneye fiyatların oldukça değişkenlik göstermektedir. Birbirinden çok farklı fiyatlar uygulayan bu hastaneler neye göre fiyat uygulamaktadır. Doktor uzmanlığının yeterliliği ve hastane donanımına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Hizmet kalitesinden ödün vermeyen obezite cerrahı Doç. Dr. Hasan Altun ile de doktor uzmanlığı yeterliliğini fazlasıyla karşılamamaktadır. Obezite cerrahisi fiyatları 2017 de de obezite cerrahide hastaların memnuniyetini arttırmaktadır. Cerrahi fiyatları İstanbul için ve tüm ülke geneli için mukayese edildiğinde alınan hizmet için ödenen ücret orantılanması konusunda obezite cerrahi farkını ortaya koymaktadır.

Robotik Obezite Cerrahisi ile Obezite Tedavisi

Robootik Obezite cerrahisi laparoskopik (kapalı) olarak uygulanan bu cerrahi yöntemde hastanın karın bölgesinde sadece küçük ameliyat noktalarına sebep olmaktadır. Midenin hacmini küçültme amacını taşıyan obezite tedavi yöntemleri uygulama da son teknolojilerin kullanılıyor olması operasyon başarısını çok yüksek oranda etkilemektedir.

Morbid obez tanısı konulmuş olan hastalarda yani vücut kitle indeksi kırk ve üzeri olan kişilerde obezite hastalığı kaçınılmaz olmaktadır. Bunun sebebi hastanın kilo vermesi için gerekli olan diyet ve egzersiz uygulamalarının yapılamaması. Obeziteden kaynaklı solunum kalp damar rahatsızlıklarından dolayı egzersiz ve diyet uygulamaları çok tehlikeli olabilmektedir. Bu neden bu hastalarda aldıkları gıdanın miktarını azaltmak amacı taşıyan mide küçültme obezite ameliyatı yöntemlerinden hastaya en uygun olanı uygulanmaktadır.

Bilgi ve Başvuru Formu
X
Bilgi Formu