Telefon: +90 532 068 61 80 Eposta: obezitecerrahi@gmail.com

Obezite Tedavisi


Obezite tedavisi için uygulanan yöntemler obezitenin derecesine ve kişiye göre çok farklılık göstermektedir. Diyet, egzersiz, ilaç gibi yöntemlerden sonuç alınmaması durumunda obezite cerrahisi devreye girmektedir. Obezite mutlaka tedavi edilmesi gereken oldukça ciddi bir rahatsızlıktır.

Obezite tedavi yöntemleri arasında obezite cerrahisi kesin ve kalıcı sonuç alınan ve çok tercih edilen  bir obezite tedavi yöntemidir. Obezite hastalığı olduğunu kabul etmeden önceki süreçte de kişi aldığı gıda miktarını kontrol altına alma çabası içerinde olabilmektedir yani diyet uygulaması yapmaya çalışmış olsa da başarı  gösteremediğinden obezite hastası olmuştur. Çok ciddiye alınarak istikrarlı diyet uygulaması ve egzersiz yapması sonucunda kişi obeziteden kurtulabilmektedir. İlaç kullanarak diğer bir deyişle farmakolojik yöntemle kilo vermek uzman doktor tarafından gözetim altında olması gereken ciddi bir uygulamadır. Kişinin sağlık durumuna göre alınacak olan ilaç, ilacın miktarı ve kullanım sıklığı çok önem arz etmektedir.

Obezite Tedavisi Yöntemleri Nelerdir?

Obezite insülin direncinde artış, yüksek tansiyon, kanser çeşitlerinden bazılarının oluşumuna, solunum problemleri ve karaciğer yağlanması gibi bir çok hastalığa sebebiyet vermektedir. Obezite tedavisi yapılmadığı zaman hastada hali hazırda meydana gelmiş hastalıkların ilerlemesine ve de yeni rahatsızlıkların da eklenmesine yol açarak çok tehlikeli durumları ortaya çıkarmaktadır.

Tedavi için son yıllarda obezite cerrahisi oldukça fazla oranda tercih edilen bir tedavi yöntemi haline gelmiştir.  Birbirinden çok farklı cerrahi yöntem çeşitleri arasında tüp mide ameliyatı en sık tercih edilenler arasında yer almaktadır.  Tedavi ile birlikte ameliyatlar midenin hacmini küçültme mantığını taşımaktadır. Mide hacminin elli milimetreye kadar küçültülebildiği obezite ameliyat türü mevcuttur.

Obezite Ameliyatı Sonrası Obezite Tedavisi

Obezite ameliyatı yaptırdıktan sonra çok dikkat edilmesi gereken sekerat dönemine başlangıç yapılmış olunmaktadır. Obezite tedavisi ameliyattan sonraki süreci de içerir. Hacmi oldukça küçülmüş olan mide kişinin alması gerekenden daha az sıvı ve gıda almasına yol açmakta yani yetersiz beslenme olmaması, vücudun susuz kalmaması  için yeteri kadar sıvı ve gıda almasına dikkat edilmeli gereken önemi göstermek gerekmektedir.

Bilgi ve Başvuru Formu

X
Bilgi Formu